O nás

FESTIVAL O DUŠEVNÍM ZDRAVÍ

V říjnu 2019 jsme odstartovali pokračování mobilního komunitního centra OKO festivalem OKOfest vol.7 tentokrát s podtitulem “odžít – přežít -proŽÍT?”. Mobilní komunitní centrum OKO bude po dobu roku a půl (2019/2021) putovat Prahou (po šesti městských částech) a prostřednictvím fotografické výstavy, workshopů, přednášek, divadla, koncertů zvát návštěvníky do světa lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Přijměte naše pozvání, zastavte se a nehlédněte s námi do světa lidí, které někdy bolí duše. Nechte se inspirovat, kde všude se dá hledat vnitřní síla a myslete i vy na své duševní zdraví. Cesta zpátky do světa zdravých je náročná, ale možná.

Program obsahuje několik rovin, tak aby si každý mohl vybrat formu, díky které problematiku duševního zdraví lépe pochopí.

fotografická výstava
filmové projekce
besedy, diskuze
hudba
divadlo

 

Projekt vzniká pod záštitou neziskové společnosti Art Movement z.s. a je spolufinancován Evropskou unií.

 

FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA

 

 

 

STUDENTSKÁ SEKCE – preventivní dopolední programy pro studenty ZŠ a SŠ

 

 

VEŘEJNÁ SEKCE – VEŘEJNÉ AKCE

 .

 

V minulém ročníku jste mohli vidět:
  • „Ta-jemná zákoutí mysli“ – výstava výtvarných děl umělců s duševním onemocněním. Kurátor: Milan Cais.
  • Zážitková PSYCHOLAMPA: Třeba se vám rozsvítí designérky Anny Marešové a režisérky Kláry Jakubové. Zažijete při ní na vlastní kůži, jak se cítí člověk se schizofrenií, když musí jít na poštu pro dopis. A možná, možná se vám rozsvítí…
  • Filmy – divadlo – koncerty – slampoetry
  • Animační, literární a improvizační dílny
  • Přednášky a diskuse

 

 

Rozvoj mobilního komunitního centra OKO

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Kde jsme

OKOFEST VOL.7 JSME ODSTARTOVALI V PÁTEK 18. 10. 2019 NA PRAZE 14 – ČERNÝ MOST.

18.10. jsme slavnostně zahájili OKOfest výstavou fotografií na veřejném prostranství před stanicí metra B – Rajská zahrada. Zahájení výstavy doprovodil skvělý slovenský písničkář, kterému není cizí ani stand-up komediální scéna, Peter Lachký. Pouliční a loutkové divadlo Cirkus Žebřík nás potěšilo představením pro děti i dospělé Loutky, které nikde nechtěli. Za Prahu 14 nás podpořil pan místostarosta BC. Michal Prager, MBA. Děkujem MČ Prahy 14 za záštitu a podporu. 

OKOfest byl slavnostně zahájen výstavou fotografií na veřejném prostranství před stanicí metra B – Rajská zahrada. 

Fotografie jsou vystaveny až do poloviny listopadu 2019.

« 3 z 3 »

Fotografická výstava OKO

Fotografie jako médium zachycení OKAmžiku se za svoji existenci proměnila z výjimečnosti do všednosti. Z dlouhého procesu do jednoho dotyku prstem na displaji chytrého telefonu. I přesto drží svoji uměleckou hodnotu. Výstava představuje pestrý výběr témat, technik a přístupů k fotografickému sebevyjádření.

Autoři fotografií jsou lidé, kteří mají osobní zkušenost s problémy s duševním zdravím. S vámi diváky sdílí nejen svůj fotografický pohled na svět, ale i vlastní osobní příběh. Zato jim patří velké díky.

Přijměte naše pozvání, zastavte se a nahlédněte s námi do světa lidí, které někdy bolí duše. Nechte se inspirovat, kde všude se dá hledat vnitřní síla a myslete i vy na své duševní zdraví. Cesta zpátky do světa zdravých je náročná, ale možná.

MgA. Klára Jakubová
(kurátor výstavy)

Archiv

OKOFEST POKRAČUJE V ROCE 2020 NA PRAZE 4

V únoru a v březnu se přesouvají aktivity našeho mobilního komunitního centra OKO do městské časti Praha 4 pod názvem OKOfest vol.8. Těšit se můžete opět na fotografickou výstavu, vzdělávací workshopy pro žáky 9. tříd, tématické divadelní představení BORDERLINE s přednáškou pro studenty středních škol a na veřejný fotografický workshop FOTO – OKO – MŽIK.

PROJEKCE FILMU/ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ S PŘEDNÁŠKOU A DISKUSÍ

   Součástí OKOfestu v městkých částech pražských jsou také projekce tématických filmů a uvedení divadelních představení, které reflektují problematiku duševního zdraví. Skrze umělecký zážitek tak dochází k prohloubení vnímání tématu. K tomu přispívá také navazující přednáška a diskuse, do které jsou diváci aktivně zapojeni. Sledování příběhu vyvolává emoce a pokud se divák ztotožňuje s ,,hrdinou,, má …

Výstava zahájena – OKOfest vol.7

Děkujeme všem, kteří se zapojili na dálku anebo nás přišli podpořit svojí přítomností na zahájení výstavy fotografií OKOfest vol.7 18.10. 2019 na Rajskou zahradu. Vážíme si především toho, že dorazili i samotní umělci, i když to pro některé bylo velmi náročné a museli překonat nejen velké vzdálenosti, ale také sami sebe a své strachy. Jste hrdinové. …