OKOfest, vol. 7 – odžít – přežít – proŽÍT?

OKOfest vol. 7 – říjen – listopad 2019 / Praha 14 – Černý Most

V říjnu letošního roku startuje pokračování mobilního komunitního centra OKO festivalem OKOfest vol.7 tentokrát s podtitulem “odžít – přežít -proŽÍT?”. Mobilní komunitní centrum OKO bude po dobu roku a půl (2019/2021) putovat Prahou (po šesti městských částech) a prostřednictvím fotografické výstavy, workshopů, přednášek, divadla, koncertů zvát návštěvníky do světa lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Přijměte naše pozvání, zastavte se a nehlédněte s námi do světa lidí, které někdy bolí duše. Nechte se inspirovat, kde všude se dá hledat vnitřní síla a myslete i vy na své duševní zdraví. Cesta zpátky do světa zdravých je náročná, ale možná.

Program obsahuje několik rovin, tak aby si každý mohl vybrat formu, díky které problematiku duševního zdraví lépe pochopí.

 

OKOfest vol.7 odstartujeme v pátek 18. 10. 2019 na Praze 14 – Černý Most.

V 16 hodin dojde k slavnostnímu zahájení OKOfestu výstavou fotografií na veřejném prostranství před stanicí metra B – Rajská zahrada. K zahájení výstavy je připraven hudební a divadelní doprovodný program. Těšit se můžeme na skvělého slovenského písničkáře, kterému není cizí ani stand-up komediální scéna, Petra Lachkého. Pouliční a loutkové divadlo Cirkus Žebřík nás potěší představením pro děti i dospělé Loutky, které nikde nechtěli. Loutky, klauniáda a pantomima doprovázená živou hudbou.

Na výstavu bude v průběhu měsíce listopad navazovat filmová projekce, diskuse, přednášky v KD Kyje. Fotografie budou vystaveny až do poloviny listopadu 2019.

Autoři fotografií jsou lidé, kteří mají osobní zkušenost s problémy s duševním zdravím.

„Pomáhá mi to oprostit se od zbytečností, odreagovat se, soustředit se na fotografii celku nebo detailu a zapomenout na realitu”, dodává jeden z autorů fotografií.

S vámi diváky sdílí tito lidé nejen svůj fotografický pohled na svět, ale i vlastní osobní příběh. Zato jim patří velké díky.

Těšíme se na vás!