OKOfest vol.8. ODŽÍT – PŘEŽÍT – PROŽÍT?

Vážení příznivci OKOfestu,

hlásíme se opět s pokračováním našich aktivit v rámci OKOfestu. Vol.8. Pokračuje v únoru a březnu s aktivitami rozvoje mobilního komunitního centra OKA na Praze 4, záštitu festivalu poskytl pan místostarosta Josef Svoboda a MČ Praha 4. Absolvovali jsme jednodenní praktický a zábavný fotografický workshop, přednášky a workshopy na téma duševního zdraví a v týdnu od 3.3. se výstava OKOfestu přesouvá do interiéru foyer Úřadu MČ Prahy 4. 

 

 

Výstava OKOfestu na Praze 4

3. 3. – 16. 3. 2020 Výstava ve foyer Úřadu MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b, Praha 4

13. 2. – 3. 3. 2020 Výstava na prostranství před hl.vchodem obchodního domu Arkády

 

S laskavou podporou a záštitou pana místostarosty Josefa Svobody a Městské části Praha 4 šíříme osvětu i v této pražské lokalitě. Výstavu OKOfestu jste mohli navštívit před hlavním vchodem ARKÁDY PANKRÁC  a do 16. 3. 2020 ve foyer Úřadu MČ Praha 4,Antala Staška 2059/80b. 

 

 

 

Workshopy pro studenty ZŠ Prahy 4

Ve dnech 6.3. a 10.3. Máme naplánované workshopy o duševním zdraví pro přihlášené 9. ročníky základních škol na Praze 4. Čeká nás dopolední preventivní workshop pro studenty ZŠ zaměřený na téma duševního zdraví. Cílem workshopu je zlepšit porozumění vůči lidem s duševním onemocněním, odstranit ze společnosti stigmata, ale také vzbudit zájem o vlastní duševní zdraví a přijmout tak zodpovědnost za sebe a svůj život. Preventivní program má dobré ohlasy mezi studenty, pedagogy a rodiči. 

 

Fotografický workshop FOTO-OKO-MŽIK

15.2. 2020

OKO – mobilní komunitní centrum První fotografický workshop se povedl. Potěšili nás hojná účast a zájem. V sobotu 15.2. nám přálo i počasí, a tak jsme po teoretickém úvodu mohli vyběhnout do plenéru a rovnýma nohama skočit do praxe. Za neuvěřitelně krátký čas se podařilo našim účastníkům vytvořit mnoho zajímavých fotografických souborů na zadaná témata. A 15.3. nás čeká další setkání, tentokrát na Praze 5 a i noví zájemci jsou vítáni. Děkujeme Green Doors, ESET – HELP, z. s. a kavárně Café Na půl cesty za poskytnuté zázemí. Akce OKA na Praze 4 jsou pořádané pod záštitou místostarosty Josefa Svobody a úřadu MČ Praha 4. Workshop připravili Art Movement z.s. ve spolupráci s Sandra Verkulent Sedlecká, Klára Jakubová Henrich Žucha a Michaela Všetečková. O skvělou atmosféru se postarali naši milí účastníci!

 

 

Vítězné fotografie si můžete prohlédnout zde: